niedziela, 20 lutego 2011

Inwestujesz w domeny internetowe?

W czwartek na firmowym blogu pojawiła się informacja, że sieć Play wkrótce będzie dostępna w internecie pod bardziej naturalnym niż obecny adresem play.pl. Do tej pory funkcjonowała tam skromna spółka z o.o. Play zajmująca się głównie sprzedażą gier.

Oznacza to, że w końcu P4 wyłożyło kasę, chociaż jeszcze 8 września ubiegłego roku na tym samym blogu pisano "cena jest bardzo, bardzo wysoka". Jednak kupili i od razu wróciły dyskusje ile konkretnie zapłacili i czy opłaca się inwestować w domeny internetowe?

Ostatnia znana nam cena padła w sierpniu ubiegłego roku za gmail.pl - niespełna 120 tysięcy złotych.

Tym razem spekuluje się, że jest to wielokrotnie więcej:

"dotychczasowy właściciel (...) chciał ponoć milion euro". Nawet połowa tej kwoty byłaby i tak rekordowa na naszym rynku.

To tak jest nic wobec domeny sex.com, która poszła w ubiegłym roku za 13 mln USD:Szkopuł w tym, że wcześniej kupiono ją za 14 mln USD, a uwzględniając koszt pieniądza w czasie i poniesione ryzyko, ciężko uznać to za świetną inwestycję.

No właśnie - dlatego, że się na tym kompletnie nie znam, podejrzewam, że moje inwestycje w domeny wyglądałyby podobnie albo i gorzej (strata do 100% gotówki + czasu). Takie teoretyczne poradniki słabo do mnie przemawiają.

A może Ty inwestujesz w domeny internetowe i podzielisz się swoim doświadczeniem w komentarzach?

Zachęcam również do subskrypcji bloga przez RSS oraz do dołączenia do fanów bloga na Facebooku, gdzie na bieżąco informuję o nowych wpisach oraz podaję ciekawe linki znalezione w sieci.