środa, 26 października 2016

3 lokaty na 3% w Idea Bank i koniec promocji w BGŻOptima

Pod koniec miesiąca Idea Bank często wrzuca krótkoterminowe oferty lokat z relatywnie atrakcyjnym oprocentowaniem. Niestety, szybko one znikają i na początku listopada prawdopodobnie nie będą one dostępne.

Tym razem mamy do wyboru aż trzy nowe lokaty na 3% :

1. Lokata Halloween na 1 miesiąc na 3% (od 500 zł do 1 mln zł),
2. Lokata Jesienny Sejf na 3 miesiące na 3% (od 500 zł do 1 mln zł),

Aktualizacja godz. 13:30

Bank kolejny raz zmienił ofertę.

3. Lokata do Końca Miesiąca na 3% (od 500 zł do 1 mln zł)

3. Lokata Niezwykła Ósemka na 8 dni na 3,08% (od 500 zł do 1 mln zł).

Fot. Idea Bank
Wniosek na lokatę jest ważny tylko dwa dni:


Poza tym pamiętajmy, że lokaty z automatu odnowią się na niekorzystnych warunkach. Dlatego po ich zakończeniu najprościej zerwać nową, słabą lokatę po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i potwierdzeniu operacji sms-em. Najlepiej ustawić sobie przypomnienie w kalendarzu.

Nowi klienci mogą skorzystać wcześniej z Lokaty Happy (od 500 zł do 10 tys. zł) na 3,5-4%. Dla nowych jest też przeznaczona trzymiesięczna Lokata Happy Plus na 3% (od 10 tys. do 100 tys. zł).

Nie trzeba otwierać konta czy kupować innych "produktów" bankowych. Zakładamy lokatę z dostępem do bankowości elektronicznej i tyle.


Inna sprawa, że w ofercie banku znajduje się również bezwarunkowo darmowe konto z bezpłatną kartą debetową - Konto Idealne.

Dodam, że Idea równocześnie proponuje kilka innych konkurencyjnych depozytów:

Lokata Tylko Teraz na 2 miesiące na 2,75%,
Lokata Bezkonkurencyjna na 3 lub 5 miesięcy na 2,5%.

Oczywiście wszystkie środki w Idei są objęte gwarancjami BFG do równowartości 100 tys. euro. Wystarczy uważać, żeby nie przekroczyć limitu liczonym łącznie należącym do Idei Lion's Bankiem i nie widzę sensu w dalszym zagłębianiu się w temat bezpieczeństwa pieniędzy.

W październiku weszły w życie drobne zmiany w BFG - w sumie na plus dla klientów banków i SKOK-ów.

Sam zawsze dmucham na zimnie i nie trzymam wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Dlatego przypomnę, że trwają ostatnie dni promocji, w której dostaniemy 1% premii za nabycie jednostek funduszu UniLokata (100 zł za 10 tys. zł, 500 zł za 50 000 zł lub 1000 zł za 100 000 zł).

Dzięki tej premii zysk powinien istotnie przekroczyć 3% w skali roku przy relatywnie bezpiecznej inwestycji. Akurat wychodzi nam lokata z premią za nieduże ryzyko.

Więcej szczegółów znajdziecie w oddzielnym artykule. Upewniłem się dziś telefonicznie, że promocja jest aktualna i premie wciąż są dostępne. Jednak zainteresowani nie powinni zwlekać, ponieważ proces chwilę trwa i najlepiej złożyć wniosek dziś lub jutro.

KONIEC PROMOCJI W BGŻOPTIMA

W poniedziałek skończyło się promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego w BGŻOptima.

Wiele osób czekało na nową promocję, a tymczasem spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka - aktualna stawka dla konta oszczędnościowego wynosi zaledwie 1,5%.

Dzwoniłem do banku, aby zapytać, czy jest planowana nowa promocja - konsultant nic nie wiedział i jedynie zaoferował mi lokatę na 2,3%. Patrząc na propozycje Idei, nie ma sensu zakładać takiej lokaty. Zobaczymy, co Francuzi zrobią, kiedy klienci masowo zwiną się z depozytami.

Poza tym otrzymałem informację, że odsetki za październik zostaną dopisane dopiero 2 listopada.

Jedyną atrakcyjna opcją pozostały dwie lokaty dla nowych klientów z możliwością ich zerwania bez utraty odsetek:

1. Lokata Bezkarna na 3,2% na 3 miesiące (od 1 tys. do 20 tys. zł),

2. Lokata Bezkompromisowa na 3% na 3 miesiące (od 1 tys. do 100 tys. zł).

Uwaga! Gdzieniegdzie w artykule znajdują się linki afiliacyjne, czyli otrzymam wynagrodzenie za niektóre założone przez Was lokaty czy konta. Dzięki!

ALTERNATYWA DLA OPTIMY

1,5% to stanowczo za niska stawka dla konta oszczędnościowego. Dlatego podsuwam dwie alternatywy:

1. Konto oszczędnościowe na 2,7% w Banku Millennium (przez 92 dni od wpływu nowych środków, do 100 tys. zł, 1,9% powyżej 100 tys. zł).

Otwieramy je razem z Kontem 360°  Przy okazji możemy zyskać nawet 360 zł.


Szczegóły znajdziecie w październikowym zestawieniu lokat w części pod nagłówkiem

360 ZŁ PREMII ZA KORZYSTANIE Z KONTA + 200 ZŁ ZA KARTĘ KREDYTOWĄ + 158 ZŁ ZWROTU OPŁAT ZA LEGITYMACJĘ ISIC

2. Rachunek oszczędnościowy Lion's Excellence na 2,7%.

Tu nie ma żadnego dolnego ani górnego ograniczenia kwoty. Należy tylko pamiętać o spełnieniu jednego z warunków (do wyboru):

1. Transakcje kartą wydaną do ROR za 3000 zł w danym miesiącu

lub

2. Wpływy na ROR 12 000 zł w danym miesiącu.

Tabela oprocentowania rachunków w Lion's Bank.

Osobiście przerzuciłem trochę pieniędzy do funduszu UniKorona Pieniężny - w ostatnim półroczu w tej kategorii osiąga przyzwoite wyniki, ale tu żadnych gwarancji zysków nikt nie daje.

Poza tym Idea zaproponowała tak dużo lokat na różne okresy, ze można sobie ułożyć drabinkę oszczędności, dzieląc środki na lokaty miesięczne, dwumiesięczne, trzymiesięczne itd.

Więcej propozycji aktualnie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych zaprezentuję już za tydzień w tradycyjnym, comiesięcznym zestawieniu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...