czwartek, 9 czerwca 2016

Jakie są wasze sprawdzone sposoby zarabiania dodatkowych pieniędzy?

Osiem lat temu napisałem artykuł "Jak zarobić więcej kasy? 20 sposobów". Do tej pory doczekał się on ponad stu tysięcy odsłon i wciąż jest chętnie odwiedzany. Dlatego pomyślałem, że ciekawie byłoby zapytać teraz Was o sprawdzone sposoby zarabiania dodatkowych pieniędzy. Jak naprawdę dorabiacie? Co się sprawdza, a co nie?

Może ktoś z Was zainspirował się tamtym postem i rozwinął skrzydła na szerszą skalę, albo po prostu zarobił parę groszy? Zapraszam do komentarzy i podzielenia się poniżej Waszymi historiami.

Fot. NBP
Tymczasem sam postanowiłem przejrzeć swoje pomysły z 2008 roku i ocenić ich przydatność obecnie.


1. Załóż firmę.

Jednym ze sprawdzonych sposobów na zrobienie majątku jest zbudowanie własnego biznesu, a potem wprowadzenie go na giełdę czy wpuszczenie zewnętrznego inwestora i tym samym spieniężenie swojego sukcesu. To bardzo ambitny plan i realizacja udaje się niewielu osobom.

Myślę, że na początku można podejść do tematu jeszcze inaczej i na przykład poprosić o podwyżkę w pracy, albo zmienić pracodawcę. Przy niskim wynagrodzeniu nie ma co tracić czasu i najprościej wyjechać do większego miasta lub za granicę.

2.  Otwórz lokatę i korzystaj z odsetek powyżej inflacji.

Ostatnio wpłaciłem trochę większą sumę na lokatę w Idea Banku na 3% i przy okazji wyliczyłem, że przy kapitale 100 tys. zł zarabiamy na odsetkach nieco ponad 200 zł miesięcznie. Trochę mało, prawda?

Tu dyskutujemy o najlepszych lokatach i kontach bankowych czerwca.

3. Kupuj akcje dywidendowe.

Polska to nie USA i nadal nie wiadomo, czy ten sposób zadziała u nas w długim terminie. Skoro rachunki IKE/IKZE zwalniają nas z podatku Belki i od dywidend, więc wydają się idealnym miejscem do realizowania tego typu pomysłów.

Moje przygody w tym temacie możecie śledzić w comiesięcznym przeglądzie giełdowym. Część akcji trzymam właśnie pod dywidendy (Ambra, GPW, Bank Handlowy).

4. Kup nieruchomość pod wynajem.

Temat rzeka. Generalnie da się, ale nie ma tu automatyzmu typu: kupujemy dowolne mieszkanie czy lokal komercyjny i od razu zarabiamy.

5. Dorabiaj po pracy.

Tu wchodzi w grę dokonywanie drobnych napraw u znajomych, odśnieżanie w zimie, udzielanie korepetycji czy opieka nad dziećmi. W ten sposób zawsze da się coś zarobić.

6. Zamień hobby w pracę lub biznes.

W artykule sprzed lat podałem przykład amatora-fotografa, który spienięża swój talent na ślubach i innych uroczystościach. Takich nisz na pewno znajdziecie całkiem sporo.

7 i 8 Sprzedaj niepotrzebne rzeczy.

Warto pozbyć się zbędnych gratów. Czasem da się na nich zarobić.

9-17 Załóż bloga lub stronę internetową.

Teraz wypadałoby dołożyć do tego vloga.

W ostatnich latach mocno rozwinęła się afiliacja i jest ona o tyle fajna, że często zarabia na niej zarówno bloger, jak też jego Czytelnik.

Przykład?

Aktualnie możesz dostać stówę za otwarcie Konta Godnego Polecenia na 4% i wykonanie sześciu transakcji bezgotówkowych.

Moim zdaniem trzeba uważać, aby nie przesadzić z promocjami i robić to z umiarem.

18-19. Wyciągaj bonusy od bukmacherów i sam wystawiaj zakłady.

Porzuciłem ten temat kompletnie. Nawet przez pozornie banalne obstawianie wyników meczów otwiera się niebezpieczna furtka do hazardu i proponuję dać sobie z tym spokój. Ewentualnie założyć kasyno.

20. Graj w pokera online.

Dla mnie pokerem często bywają rynki kapitałowe, więc nie potrzebuję kolejnej gry na pieniądze.

A na koniec znającym angielski podsunę podobny watek na Reddicie, gdzie ludzie podeszli do tematu trochę na serio, trochę żartobliwie w stylu "Napisałem powieść fantasy. Zajęło mi to piętnaście lat. Przegapiłem mnóstwo programów telewizyjnych. Sądzę, że sprzedałem jedenaście książek."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...