środa, 10 lipca 2013

SK bank płaci na lokatach 4,75 i 5 procent

SK bank (Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa) od dawna oferuje stosunkowo ciekawe lokaty. Jednak największą ich wadą było z reguły zmienne oprocentowanie.

Tym razem w lipcowej ofercie pojawia się trzymiesięczna internetowa "Lokata Na Lato", która płaci 4,75 proc. i na dodatek oprocentowanie jest stałe.

Jaki jest jej minus?

Wymóg otwarcia ROR-u (wariant internetowy wygląda na bezpłatny).

W tym segmencie lokat znacznie więcej dostaniesz w nowym banku z grupy Leszka Czarneckiego - 5,5 procent. Jednak opinie o obsłudze w Lion's Banku są co najmniej mieszane i otwarcie lokaty Bonjour wymaga co najmniej jednej wizyty w placówce banku. No i luźnych 50-100 tys. zł.

Mamy do wyboru co najmniej jeszcze jeden wariant.

Najlepsze lokaty  i konta bankowe lipiec 2013


Chodzi o SKOK Wołomin i Lokatę Promocyjną na 6,7 proc.

Oprócz konieczności poniesienia opłat za przystąpienie do SKOK-u minusem jest wciąż trwająca medialna ofensywa przeciw SKOK-om i nie do końca przejrzyste finanse kas, co sprawia, że ostrożniejsi czekają na wejście SKOK-ów pod skrzydła BFG, co nastąpi z końcem listopada. Inna sprawa, że zapewne wtedy oprocentowanie lokat znacząco spadnie.

Pozostańmy w Wołominie i przenieśmy się do SK banku.

Pojawiła się tu też inna propozycja dla oszczędzających: "Lokata Oszczędnościowa Super Trzynastka." Trwa ona 13 miesięcy, oprocentowanie wynosi 5 proc. w skali roku i niestety jest zmienne.

Posiada ona wiele cech konta oszczędnościowego, ale z licznymi gwiazdkami wyszczególnionymi w regulaminie.

Aby korzystać z lokaty musisz otworzyć ROR, na który ma wpływać wynagrodzenie lub inne regularne świadczenie, a brak wpływu skutkuje utratą odsetek z lokaty.

Natomiast na plus należy zapisać, że lokat umożliwia dopłacanie do niej w trakcie jej trwania (min. 500 zł) oraz raz w miesiącu wypłatę (maksymalnie 30 proc. salda lokaty, które nie może spaść poniżej tysiąca złotych).

Odsetki są dopisywane na koniec lokaty, czyli po 13 miesiącach, a naliczane według salda na koniec każdego dnia. Więcej w regulaminie, który trzeba dokładnie przestudiować.

Moim zdaniem nie ma co komplikować sobie życia i ewentualnie (jeśli już posiadasz tam konto lub mieszkasz blisko placówki banku) rozważyłbym lokatę na 4,75 proc. na 3 miesiące (dodatkowe informacje), o ile nie skorzystasz z zaproponowanych przeze mnie alternatyw.

Na koniec dodajmy bardzo dużą niedogodność związaną z SK bankiem - założenie konta wymaga wizyty w placówce, a tych znajdziemy w Polsce niewiele - dopiero we wrześniu ma pojawić się opcja zakładania konta przez Internet.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...