piątek, 4 listopada 2011

Właściciel mBanku stracił aż 687 mln euro

Commerzbank, właściciel mBanku i całej grupy BRE opublikował dziś kwartalne wyniki finansowe.

Strata 687 mln euro robi bardzo złe wrażenie, szczególnie na tle dobrych rezultatów Grupy BRE i zapewne smuci nie tylko akcjonariuszy Commerzbanku, ale również klientów BRE.

Dlaczego?

Cytuję: "Bank can reduce its risk-weighted assets by as much as EUR 30 billion", czyli mimo dobrych wyników BRE, właściciel będzie się wyprzedawał i szukał oszczędności, chociaż zapewnia, że przeprowadzi "a review of the possibility of selling financial investments; this does not include comdirect and BRE Bank, which are part of the core business."

Jak wyjaśniał w ubiegłym miesiącu prezes Blessing, Commerzbank nie chciałby ponownie prosić o pomoc państwa i woli pokryć straty wyprzedając swoje aktywa.

Przekładając to na nasze, BRE pozostanie w rękach Commerzbanku, podobnie jak mBank (a może sprzedadzą TFI?), ale właściciel będzie naciskał na wyniki, więc wątpię, żeby mBank czy MultiBank zaoferowały ciekawe lokaty lub preferencyjne kredyty w najbliższym czasie. Raczej należy szukać ich w innych miejscach, a nie zdziwiłbym się widząc jakieś nowe opłaty w mBanku czy MultiBanku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...