niedziela, 13 listopada 2011

Getin oferuje lokatę "Maksimum Plus" na 58% rocznie

Proszę państwa, oto lokata na 58% w skali roku i na dodatek z prezentem w postaci aparatu fotograficznego (jakiś lekko przestarzały model, ale w końcu jest za darmo):
Nieco podejrzanie wygląda ta cyrylica na obrazku i słusznie, ponieważ chodzi o białoruski Sombel Bank, kontrolowany przez... Getin. Tak jest, grupa Leszka Czarneckiego daje 58% rocznie na lokacie: "Maksimum Plus" + aparacik.

Cały zestaw lokat znajdziemy tutaj. Wśród różnych nazw widzimy między innymi: "Superdochód", "Maksimum" czy "Ekspres Dochód". Lokaty walutowe też ładnie płacą: w euro i dolarach dostaniemy tam po 5% w skali roku.

Możemy się podśmiewać, ale jeśli ktoś wierzy w hiperinflację z powodu szaleńczego dodruku pieniądza przez banki centralne (teraz kolej na ECB?), ma okazję jej współczesną wersję zobaczyć tuż za naszą wschodnią granicą.

Czy Białorusini tłumnie zakładają te lokaty na 58%? Nic podobnego. Galopująca inflacja jeszcze szybciej zjada ich oszczędności (szacuje się ją na ponad 80% rocznie). Dochodzi do tego jeszcze dewaluacja rubla białoruskiego. Miejmy nadzieję, że Getin nie zaoferuje takiej promocji w Polsce...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...