środa, 7 września 2011

BNP Paribas znowu daje darmowe konto oszczędnościowe

BNP Paribas ponownie uchylił furtkę dla nowych klientów i znowu można otworzyć za darmo rachunek o nazwie "Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe", ale za to z nieco niższym oprocentowaniem niż dotychczas (spadek z 5,8 na 5,5% netto), gwarantowanym przez kolejne 6 miesięcy.

Pojawiła się taka opcja wraz z darmowym pakietem S (uwaga, każdy przelew zewnętrzny kosztuje 50 groszy). Niestety można otworzyć tylko jeden taki rachunek i ma on dziwnie naliczane odsetki. Są one teoretycznie naliczane codziennie, ale te z dni świątecznych są sumowane i łatwo w poniedziałek wpaść w sidła Belki.

"Bezpieczna kwota" dla trzech dni wynosi 5475 zł, czyli można wrzucić tam 5400 i czasem wpaść w sidła podatku przy dłuższych przerwach (najbliższy newralgiczny moment to weekend z 11 listopada).

Jednak oprocentowanie jest na tyle atrakcyjne, że może ktoś się skusi, o ile nie chce mu się bawić w zakładanie studniowych lokat w Alior Banku, które de facto można potraktować też jako środki na koncie oszczędnościowym (ale samo zerwanie wymaga pewnego zawracania głowy).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...