środa, 27 lipca 2011

Lokata Freedom, czyli połowa środków jak na koncie oszczędnościowym

To chyba obstawiali wszyscy. Po zakończeniu promocji "Lokaty 4x4" grupa Leszka Czarneckiego przedstawia nową, moim zdaniem znacznie ciekawszą.

Sześciomiesięczna "Lokata Freedom" dostępna jest zarówno w Getin Online, jak też w Open Finance i płaci 5,59% w skali roku.

Na czym polega jej wolność?


W dowolnym momencie trwania lokaty można zerwać jej połowę bez utraty odsetek, co sprawia, że połowa środków jest praktycznie ulokowana na koncie oszczędnościowym z codzienną kapitalizacją odsetek, a połowa na lokacie sześciomiesięcznej.

Dobre rozwiązanie dla osób, które chcą równocześnie zachować płynność i niezłe oprocentowanie swoich pieniędzy.

W Open Finance optymalna kwota wynosi 555,01 PLN, co daje oprocentowanie 5,92%, a w Getin Online 1012,08 PLN (5,77%). Z napływających informacji w komentarzach pod wpisami na blogu wynika, że mimo wprowadzenia nowych zasad premiowania Konta Skarbonkowego, Getin nalicza wszystkim zakładającym lokaty złotówkę premii za lokaty i w takim wariancie oprocentowaniem wygrywa Konto Skarbonkowe.

Oferta wydaje się tym razem konkurencyjna, zwłaszcza dla osób z pewną nadwyżką środków, które chcą mieć awaryjne źródło gotówki w razie nagłej potrzeby.

Jednak pozostaje mały znak zapytania związany z naliczaniem podatku Belki. Lokata będzie zapadała pod koniec stycznia, więc przedwyborcze odroczenie decyzji o wprowadzeniu zmian od 1 stycznia nie musi oznaczać zwycięstwa oszczędzających i nowy Sejm będzie miał czas, aby sięgnąć i po ich pieniądze.

W takim wypadku oprocentowanie rzeczywiste znacznie spadnie i trzeba będzie masowo zrywać połowę lokat tuż przed końcem roku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...