poniedziałek, 30 maja 2011

Lokata na Wyścigi - trwa atak banków Leszka Czarneckiego

Dziś ruszyła kolejna lokata w grupie Leszka Czarneckiego, o nazwie Lokata na Wyścigi. Oprocentowanie wynosi 5,47% netto w skali roku, lokata jest na trzy miesiące i minimalna kwota wynosi 1000 zł. Z tego wynika, że optymalna kwota to 1034,28 zł, co podnosi oprocentowanie do 5,65% netto. Jeśli na dodatek założymy ją przez Konto Skarbonkowe, bank dopisze nam kolejną złotówkę do lokaty i suma odsetek wyniesie nie 14,72, a 15,72 zł za cały okres.

Dzięki temu podbijamy oprocentowanie aż do ponad 6% netto, co wydaje się bardzo dobrym wynikiem na obecnym rynku lokat. A skąd się wzięły wyścigi w nazwie?
Bank oferuje tylko 10 000 lokat i w tej chwili licznik pozostałych lokat do otwarcia wskazuje:


Myślę, że jeśli ktoś posiada wolne środki (i w najlepszym wariancie ma otwarte Konto Skarbonkowe), może pomyśleć nad otwarciem tej lokaty o liczbie n zależnej od grubości jego portfela (sam bank nie zabrania wielu lokat).

Przypominam, że istnieje też krótsza, dwumiesięczna Lokata Maja na 5,7% netto wciąż dostępna (do wtorku włącznie) w marmurowym Getinie.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...