wtorek, 10 maja 2011

Jak wykończyć drobnych inwestorów? Zabić płynność

Na początek krótki cytat:
"We wtorek odbędzie się debiut spółki Minox SA na rynku NewConnect. Będzie to 58. debiut na rynku NewConnect w tym roku oraz 239. spółka notowana na tym rynku."

Czy ktoś jeszcze dostrzega absurd tej sytuacji? Zarząd GPW realizuje w ten sposób politykę pod hasłem jak wykończyć drobnych inwestorów i zabić płynność. Rzekomo to miał być rynek innowacyjny. Tia.


Jeżeli wrzucamy wszystko na rynek jak leci, czy to hurtownia fajek, czy kiosk z warzywami, wtedy raczej nie zachęcamy inwestorów do NewConnect, tylko wyrabiamy w nich przekonanie, że NC to jakiś dziwaczny targ.

Poza tym skąd ma brać się kapitał na tak olbrzymią liczbę spółek? Płynność jest skutecznie zabijana i przecież nie chodzi chyba o to, żeby pobić jakiś chory rekord i wpuścić na giełdę wszystkie budki z piwem w Polsce?

W tym zgiełku giną dobre infa czy interesujące projekty. Niestety, na NewConnect doszedł jeszcze jeden czynnik ryzyka- prezes GPW chce tam wrzucić wszystko, co się da. Nie wiem ile tam będzie martwych spółek (praktycznie bez obrotów) za rok: 100, 200, 300?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...