czwartek, 17 marca 2011

Lokata Niezmienna, czyli odporna na zmianę w przepisach

W ofercie Getin Online pojawiła się "Lokata Niezmienna", czyli lokata odporna na zmianę w przepisach. Jeśli nawet Sejm uchwali zmianę sposobu naliczania podatku Belki i codzienne dopisywanie odsetek nie pozwoli na unikanie haraczu 19%, bank gwarantuje, że podniesie jej oprocentowanie do 6% po to, aby oferowane nominalne oprocentowanie 4,85% netto było faktycznie obowiązujące przez cały okres lokaty.


Czy nie brzmi znajomo?


Tak jest, uważny Czytelnik przypomniał sobie od razu o identycznej Lokacie Gwarantowanej z innego klonu bankowego z grupy Leszka Czarneckiego, czyli Idea Banku.

Czy istnieje jakaś różnica między nimi?

Pierwsza jest taka, że w Getin Banku można założyć taką lokatę nawet na 5 lat, ale jeśli nawet dyskusyjna jest roczna (inflacja i rosnące stopy procentowe), więc nie ma ona znaczenia z praktycznego punktu widzenia.

Jednak przypominam, że za każdą nową lokatę otwieraną przez Konto Skarbonkowe w Getinie bank płaci nam złotówkę premii, więc w ten sposób oprocentowanie rośnie do nieco ponad 5% netto w skali roku dla kwoty optymalnej 1015,98 zł.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu, a nieco boi się rynków kapitałowych, jest to jakaś tam opcja.

PS

To samo oferuje Open Finance, ale nie dostaniemy złotówki premii jak w przypadku Konta Skarbonkowego.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...