wtorek, 25 stycznia 2011

Otwierać lokaty czy czekać?

Ostatnia kosmetyczna podwyżka stóp procentowych przez RPP o całe 0,25% rozbudziła wielkie nadzieje, że niby od razu banki rzucą się do oferowania lepszych lokat.

Nic z tych rzeczy.

Większość z nich ma wystarczającą bazę depozytową do udzielania bieżących kredytów i poza grupą Leszka Czarneckiego nie ma za wiele nowinek na rynku.

Mogłaby nią być trzymiesięczna lokata w Meritum Banku, ale trzeba było się strasznie śpieszyć, bo od jutra obowiązują znacznie gorsze warunki. Jednak pośpiech nie był tu szczególnie potrzebny.

Wyższe oprocentowanie w dalszym ciągu da się wycisnąć z „Konta Skarbonkowego” w Getin Online, gdzie na trzymiesięcznej lokacie dostajemy co prawda nominalnie tylko 4,85%, ale po uwzględnieniu złotówkowego bonusa oraz zoptymalizowaniu lokaty do kwoty 1015,98 zł otrzymujemy ponad 5,4% netto w skali roku i nie zamrażamy pieniędzy na zbyt długo.

Getin bawi się w marketingową sztuczkę ograniczonej w czasie oferty:


Zobaczymy czy faktycznie warunki pogorszą się po 6.02. Nie musi to być jedynie zwykły trik, ponieważ marmurowy Getin właśnie obniżył oprocentowanie. Sam spokojnie czekam, ale kto ma dużo wolnej gotówki, na wszelki wypadek powinien się zastanowić nad Getinem lub Idea Bankiem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...