środa, 24 listopada 2010

Lokata dwuletnia w Open Finance i Getin Online

W ofercie Open Finance i Getin Online pojawiła się dwuletnia lokata bez podatku Belki i w nowej odsłonie zestaw OF wygląda następująco:Zresztą identycznie prezentuje się także ten z Getinu, z tą drobną różnicą, że minimalna kwota lokaty w tym przypadku wynosi 1000 PLN (w OF 500 PLN):Moim zdaniem nie warto otwierać lokaty dwuletniej z tego powodu, że stopy procentowe mogą iść tylko w górę, a co za tym idzie oprocentowanie lokat też prędzej czy później wzrośnie. Poza tym w przypadku jej zerwania tracimy wszystkie odsetki.

Co więcej, nie wiadomo czy na przykład w przyszłym roku minister Rostowski nie zmieni rozporządzenia w sprawie naliczania podatku Belki i wtedy wszyscy z takimi lokatami będą ugotowani (z netto zrobi się brutto). Co w takim razie proponuję?

Podawałem ostatnio w niedzielę i przypomnę, że z tego zestawu powyżej można wybrać na przykład lokatę trzymiesięczną w Getin Online w paczkach po 1015,98 PLN zakładaną na Koncie Skarbonkowym. Dodatkowa złotówka sprawia, że odpowiada to ponad 5,4% netto i nie blokujesz kasy na 2 lata.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...