niedziela, 28 listopada 2010

Co kupują miliarderzy?

Niektórzy inwestorzy sądzą, że jeśli tylko z odpowiednim wyprzedzeniem wiedzieliby co kupują rekiny giełdowe, byliby w stanie osiągać naprawdę wysokie stopy zwrotu. Może tak, może nie, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

W takim razie co kupują miliarderzy?

James Altrucher przejrzał ich ostatnie raporty przekazywane do SEC przez takie tuzy jak Warren Buffett, Carl Icahn oraz Dan Loeb:Buffett kupował akcje banków takich jak Wells Fargo oraz BNY Mellon, a także walory Johnson and Johnson. Z kolei Icahn dobrał do portfela Mattel (ten od lalki Barbie). Wreszcie, miłośnik epistolografii - Dan Loeb zainteresował się Apple.

O jednym ze sposobów jak kupić akcje Apple czy Google pisałem w wakacje.

Poza tym dla nieco zasobniejszych w środki inwestorów (chodzi o minimalne prowizje i opłaty za rachunek) istnieje dostęp także przez biura maklerskie (na przykład IDM Trader czy KBC Securities.

Wracając jeszcze na chwilę do miliarderów, zauważmy, że to stan na koniec III kwartału, czyli prawie dwa miesiące temu. Jednak żaden z nich nie należy do daytraderów i raczej zbyt szybko nie wyskakują z pociągu. No i pozostaje zasadnicze pytanie: czy faktycznie akcje są teraz najlepszym pomysłem?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...