poniedziałek, 24 maja 2010

Meritum Bank: akcje zamiast lokaty

Meritum Bank nieco obniżył loty jeśli chodzi o atrakcyjność lokat, ale i tak są one całkiem nieźle oprocentowane na tle konkurencji. Niestety, zanim zdecydowałem się na skorzystanie z propozycji banku, ściął on procenty na tyle mocno, że praktycznie wypadł z mojego kręgu zainteresowań.

Jednak ciekawsze informacje wiążą się z ewentualnym debiutem banku na giełdzie, a dokładniej mówiąc na rynku NewConnect.


W ubiegłym tygodniu pisała o tym „Rzeczpospolita”, a dziś o rzekomym zainteresowaniu bankiem ze strony czeskiego miliardera wspomina „Puls Biznesu”.

Jeśli faktycznie Meritum Bank wejdzie na NewConnect, będzie dla mnie jednym z głównych kandydatów do dorzucenia do portfela z tego segmentu rynku.

A czemu nie kupię sobie akcji na przykład PKO BP czy BZ WBK? Duże banki są bardzo dobrze obstawione przez analityków i fundusze, a na dodatek ich aktualna wycena zupełnie mi nie odpowiada. Jeśli wrócimy do cen sprzed roku, będzie można podumać, a tymczasem przyszykuję parę złotych na Meritum Bank i zamiast zakładać lokaty, wolę tym razem zostać akcjonariuszem.

Oczywiście, trzeba poczekać na więcej informacji o cenie emisyjnej, wynikach finansowych banku itd., ale na pewno warto się przyglądać.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...