niedziela, 16 maja 2010

Bank Millennium kusi BMW

Od poniedziałku trwa konkurs ogłoszony przez bank Millenium pod nazwą „180 tysięcy” (tyle wynosi pula nagród). Bank postanowił poprawić swój wizerunek i chce się kreować na nowoczesny bank internetowy.

O co chodzi w tym konkursie?

Trzeba stworzyć filmik zachwalający zalety konta internetowego w banku Millennium, a potem umieścić na stronie youtube.com do 6 czerwca najpóźniej i czekać na efekt.Można wygrać BMW serii I Coupe, a także cztery nagrody pieniężne: 20 000 PLN, 10 000 PLN, 6 000 PLN oraz 5000 PLN.

Koncepcję już mam, tylko muszę nieco zmienić nazwy:


Wbrew pozorom to bardzo dobra sztuczka psychologiczna i jeśli napiszesz sto razy „Uwielbiam mój bank”, zaczniesz na niego patrzeć łaskawszym okiem, a co dopiero jeżeli to powiesz do kamery?

W sumie kto ma czas i dobry pomysł, może spróbować swoich sił.

A skoro tak zrobiło się dziś konkursowo, od razu wypada wspomnieć o kolejnej edycji Ligi Skarbca, dostępnej także w mBanku. Zapisy kończą się 30 maja, a same rozgrywki zaczynają 1 czerwca i potrwają do 25/27 lipca. Istnieją jej dwie wersje: inwestycyjna i edukacyjna. Tu można wygrać telewizor, netbooki, odtwarzacze DVD czy aparaty cyfrowe.

Wiadomo, że w przypadku dwumiesięcznej gry na funduszach trzeba podjąć wysokie ryzyko i nie ma to nic wspólnego z realnym inwestowaniem. Na szczęście są to pieniądze wirtualne, więc nie widzę powodu, żeby nie skorzystać z okazji.

A na koniec zachęcam do obejrzenia wywiadu ze zwycięzcą konkursu World Top Investor Mariuszem Ganczarem.

Osobom, którym zaświeciły się oczy, że i one mogą zarobić ponad 500% w rok, chciałem wskazać na pewne wydawałoby się drobne, ale istotne niuanse.

W konkursie wzięło udział ponad 1000 osób, a dziesiąty w ostatecznym rankingu uzyskał rezultat +23%. Inaczej mówiąc 1% inwestorów pokonało barierę 23%, a co z pozostałymi 99%?

Inaczej mówiąc, jeżeli będziemy rzucali monetą i obstawiali orzeł/reszka na zmianę czy z tysiąca osób dziesięć nie zarobi relatywnie dużej kasy ciągle ryzykując będąc pewna orła/reszki?

Kolejny problem: co stanie się z tą czołową dziesiątką w kolejnym roku, skoro na przykład lider miał niedawno +3300% zysku i zjechał do 554,56%? Czy na pewno pozostaną na plusie?

Z tego powodu jakoś miałem dziwne wrażenie, że rozmowa w TVN CNBC bardzo przypominała coś w rodzaju promowania Lotto i wywiad z tym, który  zgarnął całą pulę w kumulacji.

Oczywiście pozostaje pogratulować Mariuszowi Ganczarowi sukcesu i życzyć kolejnych, ale takie jednorazowe obsunięcie kapitału daje dużo do myślenia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...