poniedziałek, 12 kwietnia 2010

Lokata trzydniowa w Toyota Bank na 4,6%

Do tej pory nie było szczególnego powodu do wspominania na blogu o Toyota Bank. Tym razem pojawiła się lokata, która może zainteresować pewną część Czytelników.

Od niedawna bank oferuje tak zwany Plan Depozytowy +19, a prościej mówiąc lokaty na 1,2 i 3 dni, z oprocentowaniem odpowiednio 4%, 4,4% oraz 4,6%.

Minimalna kwota lokaty wynosi 5000 zł (uważaj na Belkę i aby nie wpaść w sidła podatku, kwota musi wynieść nieco ponad 6000 zł).

Jak widać, dość ciekawie wygląda tylko lokata trzydniowa, ponieważ oferuje minimalnie wyższe oprocentowanie niż w Eurobanku (4,55% netto na rachunku oszczędnościowym). Jednak w przypadku tego drugiego nie ma ograniczeń co do dolnej granicy kwoty (odsetki dostajemy już od 40,11 zł na koncie), ani nie trzeba czekać na pieniądze trzy dni.

Cały czas liderem w tym względzie pozostaje grecki Polbank i jego Konto Mocno Oszczędzające (3 rachunki z oprocentowaniem 5,35% netto).

Z tego powodu lokata trzydniowa w Toyota Banku wydaje się raczej pewnego rodzaju ciekawostką i przy okazji może po prostu warto przyjrzeć się jego całej ofercie, ponieważ na przykład w marcowym rankingu przygotowanym przez Wyborczą i Open Finance właśnie Toyota wygrała (pewnie już naprawili hamulce).

Przykładowo: jeśli ktoś planuje zakup nowej Toyoty Yaris, powinien zastanowić się nad Planem Oszczędzania i da się tu wycisnąć dodatkowych parę złotych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...