wtorek, 5 stycznia 2010

Lokata Optymalna tylko do 5 stycznia, co robić?

Dziś kończy się oferta najwyżej oprocentowanej obecnie lokaty, którą znajdziemy w Open Finance. Przypomnę, że Lokata Optymalna daje nam w standardzie 5,65% netto, co odpowiada tradycyjnej lokacie oprocentowanej ponad 7%. Lokatę możemy „podrasować” do 5,98% netto dzieląc ją na kawałki po 549,12 zł.


No i teraz stoimy przed dylematem czy powtórzy się sytuacja z grudnia, kiedy przedłużono promocję, czy też czeka nas obniżka oprocentowania, albo lokata wręcz zniknie?

Co w takim razie robić, jeśli posiadasz wolne środki i nie chcesz stracić tych ułamków procent?


Na początek wybrałem najprostsze rozwiązanie, czyli zadzwoniłem do Open Finance. Jak można było przewidzieć, konsultanci nic nie wiedzą o tym co będzie jutro -w końcu na tym polega ich praca w takich instytucjach.

No to trzeba spróbować od innej strony, czyli wrzucić do systemu wnioski o lokatę:


Pieniędzy nie trzeba przecież przelewać dziś, tylko mamy czas do 19 stycznia (co do tego pustego miejsca w rubryce oprocentowanie, to wina systemu, który się odświeża co kilka godzin).

No i teraz mogę spokojnie czekać na każdy wariant – jeśli warunki będą gorsze, po prostu przeleję pieniądze na lokaty. Jeśli okażą się lepsze, złożę nowe wnioski, a te bieżące zignoruję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...