środa, 12 sierpnia 2009

Nowa lokata z codzienną kapitalizacją odsetek

Do duetu Open Finance / Noble Bank z Lokatą Optymalną (ograniczoną do 1 sztuki na głowę) oraz eurobanku z rachunkami oszczędnościowymi na 6,06% rocznie możemy dorzucić wprowadzoną wczoraj lokatę internetową z Meritum Banku kryjącą się pod jakże odkrywczą nazwą: Lokata Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną.

Już wcześniej w Meritum znajdowała się lokata o bardzo podobnej nazwie na 7% brutto, ale ta wykorzystuje mechanizm antybelkowy i można ją zakładać na 6 lub 12 miesięcy z oprocentowaniem netto, czyli do ręki 6,4 (odpowiednik tradycyjnej na 8) oraz 5,9% (tak jak zwykła na 7,5%). Minimalna kwota lokaty to 3000 zł, maksymalna 10 000 zł.

Najważniejszy fakt jest taki, że nie ma ograniczenia liczby otwieranych lokat i całość operacji wykonuje się bez wychodzenia z domu. Tylko wypełniamy formularze w necie i przelewamy pieniądze.

Wygląda to nieźle i nie wiem czy gdzieś jest ukryty haczyk. Na razie nie znalazłem nic szczególnego poza ciekawostką, że właściciel banku fundusz Innova Capital posiadał do niedawna w portfelu spory pakiet akcji Mercoru, czyli coś nas jednak łączy :)

Szczegóły na temat lokaty w linku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...