niedziela, 18 stycznia 2009

Jak szybko zarobić?

Pewnie głowicie się nad tym nie raz, nie dwa. Myślę, że lepiej wywalić z tego „szybko” i już będzie prościej i przyjemniej.

Inwestowanie polega przede wszystkim na czekaniu na odpowiednią okazję, a nie miotaniu się co chwila od ściany do ściany, ale jak ktoś naprawdę musi szybko, szybko, to mu pokażę dwa dość ciekawe wykresy:

Laikom wyjaśniam, że biała świeca oznacza, że zamknięcie notowań było wyższe niż otwarcie. Zatem w większości przypadków na tych dwóch spółkach kupno rano i sprzedaż o 16:20 przynosiło regularne zyski w ostatnich tygodniach. Czy tak będzie dalej? Trudno powiedzieć.

Nie jestem zwolennikiem takiej taktyki – wystarczy zauważyć, że Immoeast wzrósł od dna blisko 350% w dwa miesiące, więc lepiej nie rozdrabniać się, ale jak komuś się strasznie gdzieś spieszy, niech się zastanowi nad tym.

Oczywiście, efekt wkrótce zniknie, bo widzi go coraz więcej inwestorów, ale może ktoś jutro w ten sposób zarobi na frytki. Sprawdzimy popołudniu czy rzeczywiście udało się.

PS

Rzecz jasna nie mam tych akcji, ani ich jutro nie kupuję.

Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...