czwartek, 11 grudnia 2008

B3System pod choinkę

Spółka B3System działa w branży informatycznej i zajmuje się bezpieczeństwem systemów.Miała plany akwizycji, a tymczasem trwa wymiana akcjonariatu i walory skupuje Totmes.Stąd gwałtowny odpał od dna. Spółka była bohaterem parkietu w ostatnich dniach. Od minimum na 1,23 zł 20 listopada wystrzeliła aż do 2,09 przedwczoraj. Z tego wynika, że wzrosła o 70 % w kilkanaście dni.

Można powiedzieć, że już pozamiatane, ale proszę jednak spojrzeć na wykres. Dotarł on do długoterminowej linii trendu spadkowego i jeśli wybije się powyżej mamy ciekawą formację podwójnego dna z zasięgiem do ok. 2,7-3 zł. Ustawienie stopa nieco poniżej 2 zł daje korzystny stosunek zysku do ryzyka.
Na razie trzeba poczekać na sygnał, bo nie nastąpiło przebicie, ale warto walorek obserwować. Teraz całkiem możliwa wydaje się pewna korekta tego szalonego wzrostu (oscylatory się grzeją), lecz nie należy wykluczać żadnego wariantu i za niewielki kapitał można ewentualnie zabawić się w spekulanta ubierającego w ozdoby świąteczne choinkę akcyjną. Z tym, że na razie sygnału k jeszcze nie ma.

Przypominam, że sam zrobiłem sobie przerwę do końca roku, a już na 100% co najmniej do 19 grudnia, a potem zastanowię się nad konkretną taktyką na 2009. Cały czas podejrzewam, że powinien nastąpić ruch powrotny, żeby zamieszać wszystkim w głowach. Nie mam żadnych związków z B3System.

Treści przedstawione w artykule są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody
poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...