wtorek, 25 listopada 2008

Lotos dla łapaczy noży

Popatrzyłem sobie na wykres Lotosu i widzimy cały czas trend spadkowy. Bessa bez dwóch zdań. Długoterminowo nie ma nic ciekawego, ale wczorajsza sesja wygląda intrygująco.

Wczorajsza świeczka wygląda jak młot. Olbrzymi obrót i emocje wokół spółki mogą także sugerować jakiś przełom.


Idealnie byłoby dziś wyrysować białą świecę, a planem minimum jest zamknięcie powyżej wczorajszego close na 12,82. Pierwszy opór widać na 13,62 – czyli wczorajszym openie. Wybicie wyżej może zaowocować nawet ruchem w rejon 20 zł, ale to nie w 1 dzień rzecz jasna.

Poza tym już dawno temu mówiłem znajomym, że Lotos po 12 zeta to może być niezłe kupno.

W sumie łapanie dołków bywa bolesne, ale tu można ustawić blisko stoplossa i stosunek potencjalnego zysku do ryzyka wygląda dość kusząco. W razie czego można ucieć na przykład po zejściu poniżej 12 zł.

Niech każdy sam zdecyduje i pamięta, że to nie jest żadna rekomendacja, tylko moja prywatna opinia. Tym bardziej, że jestem cały czas dość sceptyczny wobec obecnego rajdu i uwierzę jak przejdziemy 1800 pkt na WIG20 i nie spadniemy z hukiem.

Aktualizacja 13:20

"12:31 25.11.2008
DM BZ WBK wydał rekomendacje "kupuj" dla PKN Orlen i Lotosu

Dom Maklerski BZ WBK w raporcie z 25 listopada wydał rekomendacje "kupuj" dla PKN Orlen i Grupy Lotos. Cena docelowa dla akcji płockiego koncernu to 39 zł, a dla Lotosu - 38 zł.


Poprzednio DM BZ WBK zalecał przeważanie akcji PKN Orlen i niedoważanie Lotosu."

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...