piątek, 1 lutego 2008

Zysk Google rozczarował inwestorów

W handlu posesyjnym akcje Google (GOOG) spadły aż o 6 % w reakcji na właśnie ogłoszone wyniki za IV kwartał. Zarobili 1,21 mld zielonych, o 17 % więcej niż rok wcześniej.
Po raz pierwszy odkąd firma przeprowadziła ofertę publiczną dynamika wyniosła mniej niż 25 %. Przychody wzrosły aż o 51 %.

I teraz uwaga dla wszystkich publikujących reklamy AdSense. Po opłaceniu milionów ludzi umieszczających reklamy Google na swoich stronach, firma zatrzymała dla siebie 3,39 mld USD. Nie jest to co prawda zysk, ale wiele mówi kto naprawdę zarabia na tym systemie biznesu.


W sumie wyniki nie są wcale złe, ale nerwowa reakcja rynku świadczy o aktualnych nastrojach na Wall Street. Obawy przed recesją powodują niepokój, że ludzie przestaną klikać w reklamy, ale z drugiej strony część konsumentów może chętniej szukać okazji do tańszych zakupów w sieci.

Wczorajszy rajd na akcjach w USA zupełnie nie zmienia obrazu rynku. Mnie nawet cieszy. W końcu lepiej zaszorcić wyżej Dopiero gdyby nasz WIG20 przebił 3300 zacząłbym mieć wątpliwości.

Na razie obstawiam spadki i liczę, że dziś zakończymy na GPW wyżej niż wczoraj, ale nie jest to wcale całkiem pewne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...